Kantor kryptowalut Tokenexus: Opinie

Wielu inwestorów wystawia pozytywne opinie Tokenexus dając platformie przychylne i korzystne opinie, co pozytywnie odbija się na zainteresowaniu firmą. Ostatnimi czasy platforma zyskała dużą popularność ze względu na jej niezwykle efektywną działalność. Na taki obraz firmy z pewnością ma wpływ niska komisja od zakupu i sprzedaży kryptowalut oraz szybkość przetwarzania transakcji, o czym więcej napisane jest w dalszej części artykułu. Następnym czynnikiem, który wpływa na pozytywne opinie Tokenexus, jest ilość ofert na platformie, dzięki czemu z łatwością można dokonać kupna lub sprzedaży po najlepszym kursie np. Bitcoina.

Inwestorzy, którzy dopiero zbierają doświadczenie na rynku kryptowalut, powinni być zadowoleni z łatwości z jaką można zacząć inwestować, ponieważ platforma jest przyjemna i przejrzysta w użyciu. 

Podstawowe informacje Tokenexus, które powinieneś wiedzieć przed otwarciem konta

Na początku warto wspomnieć kto stoi za firmą Tokenexus – Odem House OÜ jest to estońska spółka z siedzibą w Tallinnie, więc w przypadku wybrania tej firmy należy liczyć się z tym, że zawarta umowa podlega prawu estońskiemu. Przydatną informacją o Tokenexus jest współpraca firmy z bardzo renomowanym przedsiębiorstwem ShapeShift, które zajmuje się od 2014 roku e-commerce, czyli handlem za pośrednictwem platform internetowych. Obecnie kantor kryptowalut oferuje swoim klientom tylko dwie kryptowaluty: Bitcoin oraz Ethereum, lecz dzięki szybko rozwijającej się działalności, liczba dostępnych kryptowalut ma być zwiększona do 20, co z pewnością zadowoli inwestorów. 

Obraz zawierający zabawka, stół  Opis wygenerowany automatycznie

W ofercie możemy znaleźć mobilną wersję Tokenexus – Online-Wallet. Ta darmowa aplikacja jest dostępna na telefony z system operacyjnym Android oraz iOS. Oczywiście jesteśmy zapewniani, że aplikacja jest bezpieczna, więc klienci nie powinni martwić się o jej użytkowanie. 

Wielu klientów zwraca uwagę na bardzo ważny aspekt jakim jest wysokość prowizji, jest to bardzo ważna informacja o Toke W przypadku Tokenexus wynosi ona 4% za zakup kryptowaluty oraz 6% za jej sprzedaż. W porównaniu do konkurencji, firma pobiera niską komisję.  Trzeba również liczyć się z tym, że czas przetwarzania kupna/sprzedaży waluty cyfrowej może się różnić w zależności od natężenia aktywności na rynku. Maksymalny czas oczekiwania na realizację transakcji wynosi 5 dni, lecz dzieje się to niezwykle rzadko i prawie wszystkie operacje są realizowane bardzo sprawnie.

Ważną informacją o Tokenexus jest występowanie sekcji FAQ (Frequently Asked Questions), gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania np. dotyczące prowizji. Kolejną zaletą portalu jest możliwość bezpośredniego kontaktu z platformą przy użyciu adresu email support@tokenexus.com, dzięki czemu klient jest w stanie bardzo szybko rozwiać swoje wszelkie wątpliwości, ponieważ pracownicy firmy biegle odpowiadają na zadane pytania. 

Tokenexus przeciwko oszustom. Jakie działania podejmuje kantor kryptowalut?

W Tokenexus zdają sobie sprawę z możliwego zagrożenia nadchodzącego ze stronu oszustów, dlatego platforma została wyposażona w szereg zabezpieczeń, które dają klientowi poczucie bezpieczeństwa. Sami inwestorzy dają do zrozumienia, że nie występowały u nich żadne problemy związane z atakami hackerskimi lub próbą oszustwa ze strony innych osób, co tylko potwierdza efektywność prowadzonych działań. Przechodząc do konkretnych zabezpieczeń należy wymienić:

  • Politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Polityka AML/CTF)
  • Politykę Know Your Customer (KYC).

Jak sama nazwa wskazuje, pierwsza z nich ma na celu wyeliminowanie działalności przestępczej dotyczącej nielegalnego przepływu pieniędzy, które mogłyby służyć do finansowania terroryzmu. Ta zasada odnosi się do wszystkich krajów, gdzie firma funkcjonuje. Pozytywnym aspektem związanym z prowadzoną polityką AML/CTF jest regularne szkolenie pracowników Tokenexus. Odbywa się ono raz do roku, dzięki czemu klient ma pewność, że osoby zatrudnione w firmie są przygotowane na nowe zagrożenia.

Druga z wymieniowych zasad została wprowadzona, aby zweryfikować potencjalnego klienta. Bez poddania się tej procedurze niemożliwym jest wypłata środków pieniężnych z konta. W celu pomyślnego przejścia weryfikacji należy dostarczyć spółce kilka dokumentów:

  1. Dowód tożsamości
  2. Dokument potwierdzający miejsce zamieszkania
  3. Kopię karty kredytowej 

Ostatni punkt może wzbudzać wątpliwości, lecz jest on wymagany w przypadku wpłaty kapitału z danej karty kredytowej na konto u przedsiębiorstwa. W celu nie wywołania jakichkolwiek wątpliwości, że firma Tokenexus mogłaby wykorzystać kartę kredytową, klient jest zobowiązany do zasłonienia 6 ostatnich cyfr karty oraz kodu CVV.
Oczywiście powyższe dane są chronione przez spółkę, aby nie dostały się w niepowołane ręce, co jest kolejnym działaniem podejmowanym przez Tokenexus przeciwko oszustom.

Tokenexus a oszukiwanie

Na temat wielu platform pojawiają się informacje, na podstawie których możemy dowiedzieć się o ich nieczystych zagrywkach i próbach oszustwa klientów – niewypłacanie pieniędzy, zawyżanie prowizji lub haczyki w regulaminie są typowymi manipulacjami ze strony nieuczciwych kantorów. Wiele z tych platform jest określonych jako tzw. ‘’scam’’, czyli platformy mające na celu wykiwanie klienta. 

Na drugim biegunie znajduje się Tokenexus – użytkownicy platformy nie poddawali w wątpliwość działalności firmy, dzięki czemu można pozytywnie ocenić jej wiarygodność i nie stawiać obok siebie Tokenexus z oszukiwaniem.  Podczas prowadzenia analizy na podstawie for internetowych i znalezionych w Internecie opinii, nie zostały znalezione jakiekolwiek negatywne recenzje na temat możliwej aktywność fałszerskiej ze strony firmy. 

Platforma otwarcie wymienia licencje na swojej stronie, co zwiększa jej wiarygodność w oczach potencjalnych klientów. 

Podsumowanie

Artykuł miał na celu przybliżenie sylwetki Tokenexus poprzez omówienie najważniejszych informacji o Tokenexus jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego kantora kryptowalut. Informacje zostały oparte na dokumentach z oficjalnej strony, for internetowych oraz opinii na nich występujących. Możecie Państwo sami poddać analizie firmę Tokenexus i odwiedzić jej stronę https://tokenexus.com/pl/.