girl

Wielowiekowe doświadczenie zagranicznych inwestorów daje nam ogromny i użyteczny przepływ informacji. Weźmiemy tylko najlepsze i najlepsze z niego.

Niektórzy uważają, że jest to dość trudne do nabycia akcji, nie wspominając, jak zarabiać na nich. Ale to nie jest, kupić i zarobić na papiery wartościowe jest łatwe i proste, a teraz zobaczysz go.

Treść artykułu:

Definicje dotyczące jasności

1. Akcje są zabezpieczeniem potwierdzającym prawo jego posiadacza do udziału w kapitale zakładowym spółki-emitenta (firmy, która wydała to zabezpieczenie). Innymi słowy, akcjonariusz jest właścicielem pewnego udziału w spółce.

Dziś każdy ma okazję stać się współwłaścicielem takich światowych gigantów jak Apple Google Inc, Gazprom GMC Norilsk Nickel, Aerofłot, BMW, Rolls Royce i wiele innych firm. Wszystko, co pozostało, to skorzystanie z tej okazji.

2.  Papiery wartościowe (w tym opcje, kontrakty terminowe, rachunki, obligacje…) spółek są przedmiotem obrotu w wolnym handlu Giełdy.

Istnieje około 200 wymiany na świecie, ale tylko 4-7 z nich “własny” świat. Wśród najbardziej popularnych i obszernych pod względem kapitalizacji i obrotów są-NYSE (New York Stock Exchange, jego obrót wynosi około połowy całkowitego obrotu zagranicznych Giełd), NASDA ‘ B.d. (National Association of Securities Dealerzy Automated, AMEX (Amerykańska giełda papierów wartościowych), LSE (Londyńska Giełda papierów wartościowych), TSE (Giełda papierów wartościowych w Tokio), FWB (Frankfurter Wertpapierb‘rse), MMVB (Moscow Interbank Exchange)...

3. Akcje giełdowe są przedmiotem obrotu w walucie kraju, w którym znajduje się Giełda.

Apple (NASDA) akcji można kupić tylko w dolarach, BMW (XETRA) papiery są sprzedawane w EURO, i tak dalej.

4. Tak, zapasy są notowane na giełdach, ale nie można przyjść na giełdę i kupić je, są one sprzedawane tylko za pośrednictwem Broker.

Pośrednik jest pośrednikiem pomiędzy giełdę papierów wartościowych a inwestorami. Do tej pory, istnieje sporo z nich, a wybór jest wielki (poniżej będziemy rozmawiać o nich). Krótko mówiąc, musisz zarejestrować się w brokerze, podpisać umowę serwisową. Następnie musisz do góry swoje konto z brokerem. Kiedy zdecydujesz się na papiery wartościowe, które chcesz kupić, poinstruuj brokera, aby kupić. Można to zrobić przez telefon (klasyczne) lub własny zakup przez Terminal handlowy zainstalowany na komputerze (nowoczesność).

Mały słownik

Ticker (ticker, symbol ticker, symbol giełdowy) jest unikatową nazwę firmy na giełdzie, który jest jego kod, w którym można znaleźć w bazie danych giełdy. Na przykład, Facebook ma FB ticker, Daimler AG-DAIGn, Google-GOOG…

Isin (Międzynarodowy numer identyfikacyjny papierów wartościowych) jest międzynarodowy numer identyfikacyjny papierów wartościowych, 12-bitową literę-kod cyfrowy, który jednoznacznie identyfikuje zabezpieczeń.

Emitent jest spółką, która wydała papiery wartościowe.

Ipo (Wstępna oferta publiczna) jest pierwszą ofertą publiczną na giełdzie papierów wartościowych.

Ir (Investor Relations)-relacje inwestorskie, działalność firmy w celu nawiązania kontaktu z obecnymi i potencjalnymi inwestorami w celu przyciągnięcia inwestycji.

Cytat jest ceną za kupno lub sprzedaż.

Dziesięć-krotnie (Wall Street żargon)-akcje spółki, która przyniosła dochód 10 razy więcej z inwestycji, firma, która wzrosła 10 razy. Na przykład od grudnia 2008 do 2015, papiery wartościowe Amazonki wzrosły dziesięciokrotnie, średnio ponad 100% rocznie. Dziesięć razy może pojawić się w ciągu jednego roku.

Jak kupować akcje w Rosji

Niektórzy brokerzy pracują tylko z rosyjskimi wymianami, a nie z amerykańskimi lub europejskimi, a niektóre pracują tylko z osobami prawnymi. Oczywiście, są tacy, którzy pracują z wiodących na świecie giełdach i z osobami fizycznymi, ale teraz przychodzi rosyjski ustawodawca: dla osób-obywateli Federacji Rosyjskiej, aby móc inwestować swoje pieniądze w akcje zagraniczne, muszą być “wykwalifikowani inwestorów “. Kto to jest i jak stać się jednym z nich-na.

Kto jest “wykwalifikowanym inwestorem”

Aby pośrednik pozwalać na zakup akcji na zagranicznych giełdach, na przykład Microsoft, Louis Vuitton, Mercedes-Benz i innych firm zagranicznych, zgodnie z prawem rosyjskim, spółka pośrednicząca musi przypisać Państwu status ” kwalifikowanego inwestora “.

Wykwalifikowany inwestor (KI), zgodnie z rosyjskim prawem, jest uczestnikiem rynku, który:

Rosyjski ustawodawca nakłada surowe warunki na prywatny dostęp do inwestycji w zagraniczne akcje. Bardzo niewielu inwestorów może dopasować status “kwalifikowanego inwestora” (KI).  Jednak nie ma drzwi, do których nie jest możliwe, aby odebrać klucz.

Status można uzyskać legalnie bez posiadania milionów kapitału i nie dokonywania transakcji na własną rękę przez co najmniej 6 000 000 co 4 kwartały.

Brokerzy oferują usługi dla 5-6 tysięcy rubli-oni na własny koszt z nazwy klienta dokonać transakcji z papierów wartościowych na niezbędną kwotę 6 000 000. Rub. przez jeden lub dwa dni, co daje możliwość niemal natychmiastowego uzyskania statusu KI.

Istnieją jednak inne sposoby przezwyciężenia ograniczeń statutu KI-inwestowania w papiery nie przez Rosję.

Obejście

Obecne ograniczenia dotyczące inwestycji zagranicznych stosuje się do osób, które mieszkają w Rosji i dokonać inwestycji z Rosji za pośrednictwem spółki zarejestrowanej w Federacji Rosyjskiej.

Jest całkiem logiczne, że wyjście z obecnej sytuacji może być inwestowanie w aktywa zagraniczne nie przez rosyjskiego, ale za pośrednictwem spółki zagranicznej i z rachunku maklerskie, który nie jest w Rosji, ale za granicą.

Jedną ze stolic wszystkich brokerów jest Cypr, ze względu na korzystne ustawodawstwo i niską stawkę podatkową.

Mechanizm takiej inwestycji polega na tym, że jednostka wchodzi w kontrakt z filią rosyjskiego brokera zarejestrowanego na Cyprze. W związku z powyższym, będzie również rachunek maklerskie klienta, który nie wchodzi, a zatem w ramach jurysdykcji rosyjskiej.

Oddziały rosyjskich brokerów są w pełni rosyjskojęzycznych i mają biura w większych miastach w Rosji i WNP, tak, że rozumiesz, że jest to całkowicie normalne praktyki, a nie pewne obejście. Aby wyjaśnić-Cypr nie był strefą przybrzeżną od 2004, od przystąpienia do UE. W 2008, Republika przystąpiła do strefy euro.

Ponadto, otwierając nieograniczony dostęp do zagranicznych rynków kapitałowych dla inwestorów prywatnych z Rosji, system ten przyczynia się do minimalizacji opodatkowania: istnieje zerowa stawka podatkowa na dochody z transakcji papierów wartościowych na Cyprze.

Jeśli chcesz skorzystać z uproszczonej opcji pomijając status KI, zwróć uwagę na pośredników, którzy pracują zgodnie z prawem UE:

Najlepsi brokerzy inwestują w akcje

finmaxfx

FinmaxFX Broker oferuje ogromną liczbę akcji. Większość brokerów starają się dać dostęp tylko do najbardziej popularnych NYSE lub NASDA? ale FinmaxFX ma ogromną liczbę zasobów europejskich i azjatyckich, dużą liczbę indeksów i oczywiście papierów wartościowych z Giełd amerykańskich, w tym krajowych Firmy. Broker zapewnia profesjonalną platformę handlową i najlepsze warunki.

finmaxfx trader

Regulowane Z: VFSC A w Rosji CRFR. Zalecany depozyt początkowy 250-300 $.

Oficjalna strona: FinmaxFX

eToro
stock eToro

Broker eToro oferuje ogromną liczbę akcji i ETF na rynkach amerykańskich, europejskich i azjatyckich. Ponad 12 lat doświadczenia, regulacje CySEC, fundusze inwestycyjne rynku kapitałowego, gotowe portfele i inne możliwości inwestycyjne. Profesjonalny Broker kupić i zarabiać pieniądze na papiery wartościowe. Minimalny depozyt to $500.

Oficjalna strona:  eToro

Platforma Libertex jest własnością brokera, który działa od ponad 20 lat. Sama platforma jest kontrolowana przez europejskich regulatorów CySEC i MiFID. Tutaj znajdziesz ogromną liczbę akcji, indeksów giełdowych, ETFs i więcej.

Broker oferuje ogromną bazę aktywów, Akademia (programy szkoleniowe), stale prowadzi webinaria, zapewnia analityki i ma bardzo wygodną platformę handlową, która jest połączona z dużą liczbą wskaźników. Sama platforma ma blok z najnowszymi wiadomościami i prognozami w języku rosyjskim. Minimalny depozyt $200.

Oficjalna strona: Libertex

Jakie udziały kupić i ile

Większość ludzi chce kupić akcje w gigantów jak Apple, Google, Microsoft i innych. I nie można powiedzieć, że jest to złe lub źle, ale dla pełnego zrozumienia, trzeba wiedzieć, że oprócz ustalonych gigantów, których wzrost jest już dość powolny, istnieją tysiące małych rozwijających się firm z ogromnym potencjałem.

Jeśli 70 lat temu informacje o emitentach był tylko brokerów i finansista, dziś nie ma różnicy w uzyskaniu informacji od profesjonalnego i początkującego w ogóle, jak wszystko jest w Internecie. Jeśli mówimy o profesjonalistę, analiza firmy trwa około godziny. To trwa kilka minut dla początkujących: Yamaha? Och, Lubię to, ja go zabrać!

Często ludzie wybierają papiery wartościowe do kupowania szybciej niż wybór kuchenki mikrofalowej w sklepie.

Jednak lepiej nie oszczędzić czasu na pieniądze, więc znaleźć stronę internetową firmy i sekcję inwestora (relacje inwestorskie), przyjrzyj się niedawne sprawozdania finansowe firmy, ich wolny kapitał, dynamika zysku i zadłużenie długoterminowe. Poszukaj opinii analityków i upewnij się, że firma ma perspektywy wzrostu.

Można kupić dużą liczbę aktywów, przynajmniej odkupić wszystkie wolne sprzedaży akcji spółki, ale główną zasadą każdego inwestora jest dywersyfikacji-nie umieścić wszystkie jaja w jednym koszyku. Stąd i utworzyła Portfel inwestycyjny, który ma co najmniej 5-9 firm lub więcej. Oznacza to, że nie należy wydawać wszystkich pieniędzy na papiery wartościowe jednej firmy. Spróbuj podzielić swój kapitał na 10, i kupić za każdą dziesiątą tyle akcji jednej firmy, jak to tylko możliwe.

Minimalny depozyt lub ile pieniędzy trzeba zrobić, aby kupić akcje?

money

Wiele osób interesuje się kwestią, jak kupować akcje za 1000 rubli, lub co to jest minimalny depozyt od brokerów. Jest to ważna kwestia, na przykład, wiele firm pozwala na wejście na rynek ze wszystkimi $200. Oczywiście, dla tej kwoty nie będzie w stanie kupić nawet jedną akcję Tesla, ponieważ są one droższe, ale tutaj  Firma Microsoft lub Daimler AG (Mercedes) jest całkiem, ich cena-40-50 dolarów.

Rosyjskie papiery wartościowe, oczywiście, są tańsze-akcje Sberbank są warte 70-80 rubli.

Oczywiście, wejście na giełdzie jest lepszy z większą ilością niż mniejszy, ale nie jest to konieczne, aby to zrobić natychmiast-można uzupełnić depozyt i kupić akcje w ciągu roku lub na stałe. Dla Ciebie będzie to klucz, ponieważ kwota inwestycji będzie zależeć od kwoty swoich zysków.

Kupuj akcje

Aby dokonać zakupu akcji, musisz dać brokera odpowiedniego zlecenia handlowego. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić:

Sprawunki głosowe

Zacznijmy od najprostszej opcji-głos errands. Warto wspomnieć, że ta opcja jest dopuszczalna tylko dla długoterminowych i dużych inwestorów-zadzwonisz, polecił kupić akcje, a następnie miesiąc później (s) lub rok Możesz zadzwonić i polecić Ci sprzedać je po podwyższonej cenie.

Proces składania zlecenia handlowego przez telefon jest następująca:

Przykładem zaproszenia do kupna akcji na NYSE: można zadzwonić do brokera i dać mu zamówienie przez telefon. On porusza aplikację do sali operacyjnej NYSE za pomocą komputera. Jest on wykonywany przez specjalistę lub przez automatyczny system wymiany walut NYSE Direct. Twój Broker otrzyma zawiadomienie o wydajności (z ceną, po której aplikacja została wykonana) i powiadomiony przez telefon.

Zaletą tej metody składania zleceń handlowych jest jego prostota. natychmiast reagować.

Terminale wymiany

quik

Terminal giełdowy lub Terminal handlowy to specjalny program zainstalowany na komputerze klienta. Dzięki niemu możesz dokonywać transakcji w czasie rzeczywistym, śledzić zmiany w kwotach, budować ruchy cenowe. Najpopularniejsze terminale wymiany są:

Wszystkie te programy mają ogromną liczbę funkcji. Pierwsza transakcja może być łatwo wykonana po kilku minutach znajomości z programem. Instalacja programu na komputerze, otworzy się wiele oddzielnych bloków, setki przycisków i niezrozumiałe numery. Tak, może się wydawać, że jest to trudniejsze niż do obsługi międzykontynentalnego liniowej. Ale to zajmie 5 minut, a dostaniesz dotyk z interfejsem.

Handluj bezpośrednio z przeglądarki internetowej

Niektórzy brokerzy oferują alternatywną opcję zgłoszenia sprawunki poprzez przeglądarkę. Nie trzeba instalować programu na komputerze, wystarczy otworzyć bezpieczną stronę w przeglądarce z interfejsem podobnym do programu, tylko łatwiejsze. Dla inwestorów, którzy kupują i sprzedają akcje raz w miesiącu-to będzie najlepsza opcja.

Typy sprawunki

Tak więc, z wyborem metody errands, zdecydowaliśmy, pozostaje do pliku zamówienia, który nazywa się wniosek, nakaz lub zamówienie.

Można podać kilka rodzajów errands:

Kupię. Kupowanie ich do późniejszej sprzedaży po wyższej cenie nazywa się otwarciem długiej pozycji lub grą promocyjną. Nie chodzi o długość okresu między zakupem i sprzedażą. Jest to bez znaczenia w tym przypadku. Długą pozycję można otworzyć przez kilka lat lub kilka sekund. Długa pozycja charakteryzuje się sekwencją:

how-to-buy

Sprzedają. Kiedy papiery wartościowe wzrosły w wartości i nadszedł czas, aby je sprzedać, dajesz zamówienie sprzedać sprzedaż-sprzedać akcje kupiłeś wcześniej.


Sprzedaj krótk
o. Przyjrzyjmy się teraz otwarciu krótkich pozycji. Długość czasu tutaj również nie ma znaczenia. Pozycja krótka jest otwarta nie przez zakup, ale przez sprzedaż. A nie te akcje, które zostały zakupione, a te, które klient na czas “pożyczone” od brokera. Oznacza to, że klient nie sprzedaje swoich udziałów. On będzie musiał je dostać z powrotem. Jaki jest punkt takiego porozumienia? Przedsiębiorca otwiera krótkie pozycje, gdy wierzy, że wartość wkrótce spadnie. Krótkie pozycje, zwane grą degradacji, charakteryzują się tą sekwencją:

Krótkie pozycje są otwierane tylko przez przedsiębiorców, którzy zarabiają na spekulacji, a nie na inwestycjach. Inwestorzy zawsze otwierają tylko długie pozycje. Grają wyłącznie na promocję.

Samo słowo grać może być błędnie zinterpretowana, więc warto było wyjaśnić, co to znaczy. Dla wielu, gra jest związana z czymś błahych. Na przykład w grze w karty. Ale historycznie, gra nie jest rodzajem zawodu, ale proces, który przestrzega warunkach, które same w sobie nie odpowiadają za wynik. Co do zasady, ludzie nie pamiętają, co wirtuoz muzyk robi, przechodząc przez klucze fortepianu z palcami. Ale on jest zaangażowany w nic, ale gra. Jest to jedyne poprawne zrozumienie wyrażenia “gra na giełdzie”.

Rodzaje zleceń handlowych

Główne rodzaje zleceń handlowych mają swoje własne typy:


Oferta rynkowa to zlecenie handlowe do kupna lub sprzedaży akcji po cenie rynkowej utworzonej w tej chwili. Wykonanie takiego wniosku odbywa się natychmiast.

Jak kupować akcje na giełdzie

Ograniczony wniosek to zlecenie handlowe, które wyraźnie wskazuje cenę, po jakiej klient chce dokonać transakcji zakupu/sprzedaży określonego zabezpieczenia. Takie wnioski są podane, gdy inwestorzy chcą dokonać zakupu po niższej cenie niż ta, która utworzyła na giełdzie w tym momencie. W przypadku sprzedaży, wręcz przeciwnie, wyższa cena jest postawiona. Wykonanie ograniczonej aplikacji nie nastąpi natychmiast i nie może się zdarzyć w ogóle.

Transakcja nie będzie miała miejsca, jeśli cena rynkowa całej sesji transakcyjnej nie osiągnie poziomu wskazanego w ograniczonej aplikacji. Wszystkie aplikacje mają datę wygaśnięcia do końca bieżącej sesji transakcyjnej.

Należy powiedzieć kilka słów o tym, co oznacza “sesja handlowa”.

Sesja handlowa to czas, w którym wymiana jest przedmiotem obrotu.

Na przykład, sesja handlowa zaczyna się o 10:00 rano i kończy się na 18:40 czasu moskiewskiego. Sesje handlowe na amerykańskich giełdach (NYSE, NASDA? e i AMEX) zaczynają się 9:30 rano i kończą na 4:30 p.m. w Nowym Jorku.

Prowizja maklera

how to buy

Warto pamiętać i uwzględnić w kosztach przy inwestowaniu-prowizja brokera. Prowizje mogą być różne, na przykład, 0,1 centów za akcję. Różne firmy mają różne, na przykład, Biuro maklerskiego może ustawić 1 cent na akcję, ale minimalna wynosi 10 USD, co oznacza, że można kupić jeden zabezpieczenia i zapłacić prowizję w wysokości 10 dolarów lub 1000 w tym samym i zapłacić tę samą prowizję.

Pośrednik giełdowy może mieć prowizję $0,007 za akcję i $1,5 dla handlu, to jest, dla Errand. Na przykład kupisz 10 akcji firmy Intel w $30. Pośrednik naliczy prowizję $0,07 do $1,5. Łączne koszty zostaną $301,57. Jeśli dokumenty firmy Intel rosną do $33 za sztukę, i zdecydujesz się je sprzedać, a następnie ponownie dodać prowizję za handel-pozostaje $328,43.

Niektóre akcje sprzedają nie kawałek po kawałku, ale w partiach. Każda partia może mieć 10, 100, 1000 akcji-trzeba oglądać indywidualnie. Wystarczy, jeśli widzisz wiele, określić liczbę dokumentów w partii dla konkretnej firmy, zwykle jest to zrobione bardzo prosto-wpisz 1 lot i spojrzeć na cenę, to będzie równa albo jeden cenny papier, lub dziesięć, sto… Wyjątki są tylko giełdy w USA, gdzie akcje są sprzedawane tylko kawałek po kawałku. Możesz kupić jedną akcję lub 537, na przykład.

“Tylko Broker zarabia na giełdzie”

To jest to wyrażenie, że złe języki lubią mówić. W rzeczywistości, zdanie zostało zrobione z amerykańskiego kontekstu, i tam było właściwe. Historia amerykańskich brokerów ma inną podstawę. Ale wtedy to brokerzy, którzy dali informacje ludziom i powiedział, że lepiej jest dla nich kupić, z biegiem czasu coraz bardziej nakładające na klientów z rzędu. Po nadejściu Internetu i internetowych brokerów, sytuacja zmieniła się z powodu dużego napływu klientów oraz większych transakcji i obrotów. Obecnie prowizje brokera są mierzone w akcjach centów, a nie 10% inwestycji.

Instrukcji

Tak więc przejdźmy do dolnej linii. Jak już zrozumiałeś, aby kupić akcje jest łatwe i nie wiele pieniędzy jest potrzebne do tego.

Cóż, to jest to, teraz jesteś uzasadniony akcjonariusz!

Kupiłem akcje, ale gdzie one są?

W końcu kupiłeś akcje, stał się szczęśliwym akcjonariuszem  Silniki Tesla Lub Yahoo! Lub Louis Vuitton Lub Pracował w… … Ale gdzie są Twoje udziały? Wraz z nadejściem ery Internetu i handlu over-the-counter, wszystkie akcje są traktowane w formie niedokumentalnej. Oznacza to, że nie dostaniesz w ręce pięknych papierowych świadectw w postaci zabytkowych banknotów.

how to buy

Podczas rejestracji w brokerze, w dokumentach, w których podpis jest wymagany, istnieje klauzula o depozycie-firma, która utrzymuje bazę danych aktywów klientów, to nic innego jak kastodial (custodian) konto-miejsce przechowywania informacji o akcjach lub innych aktywów. Po zakupie papierów wartościowych w ciągu trzech dni, Twoje imię i nazwisko jest wpisane na konto kastodial i kastodial Bank jako nazwę nowego akcjonariusza.

Przedsiębiorcy, którzy handlują w środku jeden dzień lub dwa nawet nie mają czasu, aby dostać się do listy akcjonariuszy. Każdy Broker może mieć swój własny depozyt, ale jedyną dla wszystkich jest centralne depozytariusz, który jednoczy wszystkich.

Rzadko, ale czasami, dla usług depozytariusza może pobierać niewielką opłatę, więc nie wahaj się zapytać brokera o tym.

Jeśli chcesz mieć certyfikat potwierdzający status akcjonariusza, możesz poprosić o taki wyciąg od brokera.

Wiele osób interesuje się kwestią tego, co się stanie, jeśli Broker zamyka? Pytanie jest hipotetyczne, jak wiarygodna firma nigdy nie zamknie, a także wymiany. Ale w przypadku, nie tracą swoje udziały, ponieważ są one przechowywane w centralnym depozycie, niezależne od pośrednika.

Jak uzyskać dywidendy?

Bardzo przyjemnym momentem posiadania papierów wartościowych jest otrzymywanie dywidend. Jest to część zysków spółki podzielona między akcjonariuszy w odpowiednich proporcjach.

Wypłaty dywidend występują corocznie. Aby stać się ich odbiorcą, nie jest konieczne posiadanie udziałów przez cały rok. Trzeba je posiadać tylko w czasie dnia, kiedy rejestr akcjonariuszy jest zamknięty. Terminy dni obrachunkowych są swobodnie dostępne i są zwykle końcem roku.

Duże firmy w dobrym biznesie zawsze mają wolny kapitał-to pieniądze, które należy do firmy, ale to nie pensje i pieniądze na planowane wydatki. 50 lat temu, kapitał ten został nadany dywidendowi, ale obecnie działalność bardzo wysoki wskaźnik rozwoju i reinkarnacji, więc firmy z dużymi stolicami prowadzą wewnętrzną dywersyfikację-kupować nowe firmy, rozwijać rynki, sfery działalności-wszystko, co jeszcze bardziej przyspiesza wzrost ich ceny na giełdzie.

Jeśli masz udziały w spółce, która płaci dywidendy, nie musisz nic robić, aby je zdobyć.

Na początku emitent ogłasza datę i kwotę płatności (Data zgłoszenia) Kilka dni przed zamknięciem rejestru zamyka możliwość zakupu akcji do otrzymania dywidendy z bieżącego roku ( Data notowania ex-dividend) , Następnie przychodzi dzień zamknięcia rejestru (Data nagrania) -oznacza to, że dywidendy są uprawnione do otrzymania przez inwestorów, którzy zostali uwzględniani w rejestrze w tym dniu. Miesiąc lub dwa po zamknięciu rejestru, firma ogłasza dzień wypłaty dywidendy (Data płatności) .

Udziały firmy można sprzedać dzień po zamknięciu rejestru, ale zachowują prawo do otrzymywania dywidend.

Dzień po tym, jak wszyscy inwestorzy liczą na dywidendy, udziały spółki mieszczą się w kwocie płatności, jest to kolejny powód, dla którego rozwijająca się firma nie płaci dywidend.

Jak sprzedawać akcje i zarabiać w gotówce

Proces sprzedaży nie różni się od procesu zakupu. Albo za pomocą głosu lub poprzez program, możesz dać zamówienie na sprzedaż.

Po sprzedaży papierów wartościowych, pieniądze są zdeponowane na koncie maklerowym, a tylko trzy dni po sprzedaży można przenieść pieniądze na swoje osobiste konto bankowe. Chociaż, jeśli chcesz kupić akcje z tych pieniędzy, można to zrobić od razu.

Ale nowoczesne brokerzy europejscy oferują jedno konto transakcyjne dla wszystkich rynków i walut. Konwersja odbywa się w obecnym tempie FOREX, i to jest o wiele bardziej opłacalne niż stawki bankowe.

Prawdziwym przykładem zakupu akcji

Pomimo terminologii i różnych procesów opisanych powyżej, kupowanie udziałów w praktyce nie jest trudniejsze do zamówienia pizzy w domu. Pracujemy z brokerem finmaxFX przez wiele lat, gdzie możesz robić oferty z akcjami.

Wybraliśmy akcje Fsolar i nacisnął przycisk Kupię:

fsolar

Po kilku dniach pracy wzrosła cena akcji, a nasz zysk wzrósł do $286:

Aby zablokować zyski, zdecydowaliśmy się zamknąć ofertę:

To wszystko, nasze zyski przyszedł do naszego osobistego konta:

fsolar

Przykład brokera FinmaxFX wyraźnie pokazuje, że tylko klikając kilka przycisków można kupić akcje i zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu i nikt nie rozmawia z nikim.

Zamiast wycofania

Teraz masz pełny obraz tego, jak działa ten rynek jako całość.

Twoja podróż do świata na giełdzie! Pozostaje tylko cieszyć się większe możliwości!

W innych artykułach znajdziecie szczegółowe artykuły o wszystkich warunkach i momentach opowiedziane w tym artykule, o giełdach i emitentach, cenne źródła informacji i analiz, strategie inwestycyjne, nowości, opinie i więcej.

Warto zająć się wyborem brokera teraz. Dobre firmy zapewniają aspirujących inwestorów kompleksowe wsparcie, jak również kompetentnie doradzać w przypadku pytań, dostarczają informacji na temat firm, pozwalają zarabiać pieniądze dla każdego klienta.

Wiedząc, jak zapewnić swoją rodzinę, jak zrobić udaną karierę, pozostaje tylko działać!